ד"ר ניגיסט מנגשה

פעילה חברתית המקדמת בארץ ובעולם את זכויותיהם של יוצאי אתיופיה. 

נולדה באתיופיה ועלתה לישראל ב-1984. באתיופיה הועסקה כעובדת סוציאלית של רשות בתי הסוהר. לאחר עלייתה ארצה למדה באוניברסיטת בר אילן לתואר ראשון בעבודה סוציאלית, והמשיכה את לימודיה באוניברסיטה העברית לתואר מוסמך בעבודה סוציאלית. ד"ר מנגשה היא גם בוגרת בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית. ב-2007 קיבלה תואר דוקטור לפילוסופיה באוניברסיטת סאסקס בבריטניה. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בגישור חברתי-חינוכי בקרב יוצאי אתיופיה במערכת החינוך הישראלית.

ד"ר מנגשה היא פעילה חברתית למען זכויותיהם של יוצאי אתיופיה בארץ והשתלבותם בחברה. היא עבדה עבור משרד הרווחה, "שתיל" ומספר ארגונים של יוצאי אתיופיה, ונמנתה עם מייסדי ומנהלי עמותת "פידל" לחינוך ושילוב חברתי של בני הקהילה. במסגרת זו ייצגה את ישראל ב-2001 בכנס האו"ם נגד גזענות בדרבן, דרום אפריקה.

ד"ר מנגשה  זכתה ב"פרס סמואל רוטברג לחינוך ציוני" של האוניברסיטה העברית, בפרס המנהיגות המוענק על ידי אוניברסיטת בר-אילן ובפרס האוניברסיטה הפתוחה. עד 2011 שימשה מנכ"לית "הפרוייקט האתיופי הלאומי" המשותף לממשלה, ליהדות העולם ולקהילה האתיופית בישראל למען קידום שילוב יוצאי אתיופיה בחברה הישראלית.

 כיום מכהנת ד"ר מנגשה כמנהלת אגף החינוך בעיריית ראש העין.

פרסומים בתקשורת

שפה: אנגלית | אמהרית | עברית