זמיר ג'גנאו

כלכלן ויועץ עסקי, מנהל  פרויקטים ומסייע ליזמים בהקמה, בפיתוח עסקי. 

נולד באתיופיה ועלה ארצה כילד. למד בישראל ובצבא שירת ב"גבעתי". השתחרר בדרגת סרן והוא משרת בשירות פעיל במילואים.

למד באוניברסיטת בר-אילן והוא בעל תואר BA של החוג המשולב – כלכלה ומדעי המדינה. השתלם ורכש ידע בתחומים שונים של המגזר העסקי, והתמחה בפיננסים, מימון ושיווק.

את הקריירה המקצועית שלו החל זמיר כמנהל מוקד יזמות ארצי לעולי אתיופיה במט"י (מרכז טיפוח יזמות)  נתניה, שם הפעיל פרויקט ארצי לקידום יזמות עסקית בקרב עולי אתיופיה וקידם פעולות הדרכה ברמה הארצית והאיזורית. במסגרת תפקיד זה, בו כיהן כשבע שנים, הפעיל זמיר ג'גנאו יועצים עסקיים ועבד בשיתוף פעולה הדוק עם גופים ציבוריים ומוניציפליים, עם מרכזי קליטה ועם תב"ת – החממה לפיתוח תכניות חברתיות בתחום התעסוקה של הג'וינט.

תפקידו הבא היה מתכלל פרויקט שיקום שכונות חומש בשישה ישובים –   תפקיד מקיף בעל תחום נרחב של פעילות וסמכויות. בין היתר גיבש את תוכניות ההדרכה לצוותים השונים וליווה את יישומן, וסייע בבניית שיתופי פעולה בין משרדיים ברמה הארצית המחוזית בין צוותים ממשרדי הקליטה, החינוך, התמ"ת, השיכון, הרווחה והשירותים החברתיים.

לזמיר ניסיון כמרצה על הקמת וניהול עסק בקורסים ליזמות, וכמנחה סדנאות בנושא כלכלת המשפחה.

כיום הוא משמש מנכ"ל חברת MJ זינוק לעסקים ויועץ עסקי ומרצה מטעם  משרדי הכלכלה והקליטה. במקביל, הוא מנהל מטעם האגף ליזמות עסקית במשרד העליה והקליטה את מעלות צפון -מרכז עסקי לעולים ותושבים חוזרים

פרסומים בתקשורת

שפה: אנגלית | אמהרית | עברית