מאגר המומחים הגדול של ישראלים יוצאי אתיופיה

עשרות אנשי מקצוע מכל תחומי המשק והחברה

עשרות שנות ניסיון וותק

עשרות סיפורי חיים מרתקים ומרגשים

כאן תמצאו את טובי המומחים והדוברים מקרב הקהילה האתיופית בישראל: אנשי תקשורת, כלכלה ופיננסים, יזמים ואנשי עסקים, משפטנים, רופאים, שחקנים, מוזיקאים ואמנים, שמעניין וכדאי לשמוע את קולם ואת דעותיהם – גם בתחומי עיסוקם וגם בנושאים המעסיקים כל אזרח בישראל.

למה הקמנו את מאגר המומחים

בישראל חיים למעלה מ-140 אלף ישראלים יוצאי אתיופיה, המהווים 1.7% מאזרחי ישראל. כיצד קרה שהייצוג של קהילה זו במדיה מגיע ל- 0.3% בלבד, רובו בהקשר שלילי? מדוע קולם של מאות אנשי מקצוע רהוטים ובעלי ידע כמעט אינו נשמע?

 

מכיוון שהתקשורת היא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על האופן בו הישראלים תופסים את המציאות, מעצבים את עמדותיהם ומגדירים את סדרי העדיפות שלהם – החליטה עמותת "עולים  ביחד" יחד עם שותפים מתחום המדיה בארץ, להנגיש לתקשורת בישראל מאגר של דוברים רהוטים מכל תחומי החברה והמשק.

 

הבעיה: סטריאוטיפים ודעות קדומות מובילים לתת-ייצוג בתקשורת

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מגלים כי יוצאי אתיופיה הם הקבוצה המודרת ביותר בחברה הישראלית מבין כל קבוצות העולים, קבוצה שסובלת מתפיסה המבוססת על סטריאוטיפים ודעות קדומות. 79מהישראלים מאמינים שקיימת גזענות כלפי יוצאי אתיופיה בישראל, וכל ישראלי שני נתקל באופן אישי בהתנהגות גזענית כלפי ישראלים יוצאי אתיופיה..  התפיסה השלילית כלפיהם נובעת במידה רבה מתת הייצוג ומהייצוג השלילי שלהם בתקשורת הישראלית. יוצאי אתיופיה סובלים משיח פוגעני ומגזענות משמעותית ברשתות החברתיות, ואלפי אמירות פוגעניות ומסיתות נגד ישראלים יוצאי אתיופיה מתועדות ברחבי הרשת.

הפיתרון: הקמת מאגר נגיש לתקשורת של דוברים רהוטים ישראלים יוצאי אתיופיה

עמותת "עולים ביחד", אשר פיתחה מודל עבודה פורץ דרך לקידום שילובם של בוגרי אוניברסיטה ואקדמאים מצטיינים יוצאי אתיופיה בעולם התעסוקה הישראלי, החליטה להתמודד עם תת הייצוג של בני הקהילה בתקשורת הישראלית, על ידי הקמת מאגר מומחים המונה עשרות אנשי מקצוע ופעילים חברתיים יוצאי אתיופיה – כולם דוברי עברית שוטפת, בעלי ידע ומומחיות בעשרות תחומים, המסוגלים לעמוד בהצלחה בפני מצלמה ומיקרופון.

מאגר המומחים: נבחרת של ישראלים יוצאי אתיופיה המשקפים קשת רחבה של מקצועות, מיומנויות ודעות 

 המאגר מאגד עשרות אנשי מקצוע מכל תחומי המשק והחברה, יזמים, אמנים ופעילים חברתיים – קשת רחבה של אנשים היכולים לדבר על כל נושא שמעניין את התקשורת הישראלית.  חלק מהאנשים, שנבחרו אחרי מחקר מעמיק ליטול חלק ברשימה, הם כבר בעלי ניסיון בהופעה בתקשורת, ואחרים הוכשרו לכך עם בניית המאגר.